Etiket Sonuçları

 • Hangi Besinler Kilo Almaya Sebep Olur?

  Bazı et ürünleri, kimi süt ürünleri ya da farklı diğer besin gruplarında bulunan bazı besinler nasıl ki kilo almaya neden olabiliyorsa benzer şekilde kimi sebzeler de kilo almaya sebep olabilir.
  Genellikle sebzeler ile ilgili bir kabul vardır düşük kalorili olduklarına dair. Lif miktarı yüksek olduğu için bol miktarda tüketildiğinde dahi kalori problemine yol açmayacakları düşünülür. Fakat durum böyle değildir. Tüm besinler düşük kalorili, yüksek lifli değildir. Pazı, ıspanak, lahana, soğan, pırasa ve kereviz düşük kalorili ve yüksek lifli sebzelere verilebilecek başlıca örnekleri teşkil etmektedir.

  0 YORUM
 • Hangi Yaşta Nasıl Beslenmeli?

  “Beslenme sağlıklı olmadıkça, sağlıklı ve zinde bir yaşama sahip olmak zordur” diyoruz sürekli… Peki ama sağlıklı beslenme için nelere dikkat edilmelidir? Hayatın her safhasında büyük bir gereklilik olan düzenli beslenme için de hangi yaşlarda ne yenmeli, bilinmesi gereklidir.

  0 YORUM
 • Yorgunluğa İyi Gelen Besinler

  Yorgunluk, insanların günlük yaşamdaki psikolojilerini belirleyen en büyük etkenlerden biridir. Yorgunluğun sağladığı olumsuzluklar, yalnızca kişinin kendine değildir. Aynı zamanda çevresindekilere de etkileri vardır. Yorgunluk sonucu genellikle moral bozukluğu görülür. Moral bozukluğu da çevredeki herkesi etkiler. İlerleyen safhalarda ise yorgunluk, bir hastalık haline gelir ve çevredekiler de bu oranda sürekli olarak olumsuz etkilenir bu durumdan.

  0 YORUM
 • Metabolizmayı Güçlendiren Besinler

  Bal arısı polenleri, greyfurt gibi besinlerin ve bitkilerin metabolizmayı güçlendirdiğine dair yazılıp çizilenler, tüketiciyi yanlışa yönlendiriyor. İnsanlar, metabolizmalarının güçleneceği kanısı ile greyfurt tüketimini artırıyor fakat bilmiyorlar ki yaptıklarının metabolizmayı güçlendirme gibi bir etkisi yok…

  0 YORUM
 • Diyet Yanlışları

  Kısa vadeli kilo verme planları, tek tip diyet ile kilo vermeye çalışmak, egzersiz yapmadan kilo vermeye çalışmak bilinen bazı diyet yanlışlarındandır.

  0 YORUM
 • Kilo Vermek İçin Besinler Tanınmalı

  Kilo kontrolü, kilo vermek kadar güç bir iştir aslında… Bir süre diyet yaparak kilo vermek mümkün fakat tekrar kilo almamak için sürekli olarak düzenli beslenmek gerekmektedir. Bu yüzden 4 ana grupta ele alınabilecek besinler ile ilgili fikir sahibi olmak son derece önemlidir.

  0 YORUM
 • Tereyağı – Margarin Farkı

  Margarin, tereyağına göre çok daha tehlikelidir. Kalp hastalarının uzak durmasında fayda vardır.

  0 YORUM
 • Besinler ve Yararları : Yumurta

  Besinler içerisinde en yüksek miktarda protein içerenlerden biri olan yumurta, adeta bir protein deposudur. Sindirilme oranı son derece yüksek olan yumurtadaki bu proteinler, insan vücudu tarafından üretilmemekte, bu proteinlerin dışarıdan; besinler aracılığı ile alınması gerekmektedir. %100′e yakın bir kısmı vücut tarafından kullanılmaktadır.

  0 YORUM