Etiket Sonuçları

 • Zayıflama Aletlerinin Kilo Vermeye Etkisi

  Kilo vermek için en ideal yöntemlerden biridir zayıflama aletleri fakat kilo vermeye yardımcı olması için zayıflama aletlerinin doğru bir biçimde kullanılması gerekmektedir. Hem sağlığa, hem de kilo vermeye faydalı olabilen zayıflama aletleri.

  0 YORUM
 • Hangi Yaşta Nasıl Beslenmeli?

  “Beslenme sağlıklı olmadıkça, sağlıklı ve zinde bir yaşama sahip olmak zordur” diyoruz sürekli… Peki ama sağlıklı beslenme için nelere dikkat edilmelidir? Hayatın her safhasında büyük bir gereklilik olan düzenli beslenme için de hangi yaşlarda ne yenmeli, bilinmesi gereklidir.

  0 YORUM
 • Az Yağlı Beslenerek Diyet

  Genellikle hakim görüş; günlük alınan kalori miktarının, %15′inin yağlardan sağlanması yönünde… Fakat son araştırmalara göre bu oran %10 olduğunda da herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşılmıyor. Bu sebepten ötürü, günlük beslenme programınızı ayarlarken, alacağınız kalori miktarının %10′unun yağlardan elde edilmesini sağlamanız, yağ tüketiminizi olabilecek en düşük seviyeye, sağlıklı bir şekilde çekmeniz anlamına gelmektedir.

  0 YORUM
 • Dengeli Beslenme Nedir Ne Değildir?

  Doğadaki hiçbir besin kaynağı, yalnız başına tüketildiğinde insan vücudununu ihtiyaçlarını karşılayamaz. Bu ihtiyaçların temini için dengeli beslenme şarttır. Örneğin her gün bir adet havuç, başta A vitamini ve görme yetisi olmak üzere vücuda çok büyük yarar sağlar. Fakat günde birkaç tane havuç yemek, yarar sağlamaz.

  0 YORUM
 • Dengeli Beslenmenin Önemi

  Beslenme daha anne karnında başlayıp büyüme, gelişme sürecinde sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alıp vücudunda kullanmasıdır. Kullanılan besin öğeleri beslenmede hayati önem taşımaktadır. Bu öğelerin herhangi biri alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun doğru şekilde büyüme ve gelişmesi için hastalıklara dirençli olması için sağlığın temelini oluşturan dengeli beslenme büyük önem taşımaktadır.

  0 YORUM
 • Tereyağı – Margarin Farkı

  Margarin, tereyağına göre çok daha tehlikelidir. Kalp hastalarının uzak durmasında fayda vardır.

  0 YORUM
 • Sütün Yararları Nelerdir?

  Çocuk yaşlarda tüketimine ağırlık verilmesi gereken besinlerden biri olan süt, ilerleyen yıllarda daha fazla beyin etkinliğine sahip olmak isteyenler için ideal bir besin kaynağı… Çocuk yaşlarda süt tüketimine ağırlık veren kişiler, ilerleyen yıllarda beyinsel aktivite yoğunluğu olarak daha üst düzeyde bulunmaktadır.

  0 YORUM
 • Bebeklerde Doğru Büyüme ve Beslenme

  Yeni doğmuş bebeklerde ortalama ağırlık 2.5 – 4.5 kg arasında değişmektedir. Yani 2.5 kg bebeği olanların çocukları da, 4.5 kg doğan bebekler de sağlıklıdır.

  0 YORUM