Etiket Sonuçları

 • Koroner Atar Damar Hastalığı Ve Kalp Krizi Riski

  Koroner atar damarı hastalığınız bulunuyorsa bunu genç yaşlarda anlayamazsınız. Çünkü genç yaşlarda dinamik ve enerji ile vücudunuz dirençlidir. Kırk yaşlarına geldiğinizde ise bunu anlarsınız. Bayanlar bu konuda daha şanslıdır. Koroner atar damar hastalığı kadınlarda 55 yaşına yaklaştığında bu sorun ortaya çıkar. Ayrıca koroner atardamar hastalığı gelişiminizi yavaşlatır.

  0 YORUM
 • Uyumanızı Engelleyen Sorunlar

  Depresyon, menopoz, diyabet, kas ve iskelet sistemi bozuklukları uykusuzluk sorunu yaratan hastalıkların başında gelir. Düzensiz uyku; günün devamının kötü geçmesine neden olabilir.

  0 YORUM
 • Diyabet 101

  Türkiye’de 9.5 milyon kişide diyabet hastalığı görülmektedir.

  0 YORUM
 • 2050 Yılında Amerika’da Diyabet

  Dünya’nın en büyük gücü olan Amerika şuanda Diyabet ile felaket eşiğindedir. Diyabet hastalığı kalıcı hasarlara yol açmaktadır. Eğer diyabet hastalığınız var ise en kısa sürede diyete başlayınız ve bol bol spor yapınız.

  0 YORUM
 • Kolesterolünüzü Kontrol Altında Tutun

  Sağlığınız için kolesterol seviyenize çok dikkat ediniz. En fazla 2 yılda bir kolesterol değerinizi ölçtürünüz. Kolesterol birçok kalp hastalıklarına yol açmaktadır. Kalp hastalıkları ise geri dönüşü olmayan hastalıkların başında gelmektedir. Bol bol sebze ve meyve yiyiniz. Trans yağlardan kaçınınız.

  0 YORUM
 • Çocuklar İçin Sağlık Üçgeni

  Sağlık üçgeni ne kadar sağlıklı olduğunuzu ölçmeniz için kullanabileceğiniz yollardan biridir. Sağlık üçgeninin 3 önemli noktası ise; sosyal sağlık, fiziksel sağlık ve zihinsel sağlıktır.

  0 YORUM