Etiket Sonuçları

 • Formda Bir Vücut İçin Doğru Beslenme

  Düz bir karın için günlük kalori miktarınızın 3000′in altında olmaması gerekiyor çünkü yapılan araştırmalara göre düşük kalorili beslenen kişilerin obeziteye yakalanma riski, normalden 2.5 kat daha fazla.

  Günlük aldığınız kalori miktarı ile ilgili gerekli düzenlemeleri yaptıysanız, sıra geldi tüketmeniz gereken besinlere.

  0 YORUM
 • Dengeli Beslenme Nedir Ne Değildir?

  Doğadaki hiçbir besin kaynağı, yalnız başına tüketildiğinde insan vücudununu ihtiyaçlarını karşılayamaz. Bu ihtiyaçların temini için dengeli beslenme şarttır. Örneğin her gün bir adet havuç, başta A vitamini ve görme yetisi olmak üzere vücuda çok büyük yarar sağlar. Fakat günde birkaç tane havuç yemek, yarar sağlamaz.

  0 YORUM
 • Egzersiz ve Beslenme İlişkisi

  Egzersiz, beslenme düzenli olmadıkça çok da ehemmiyet taşımaz. Yani canınızın çektiği her yiyeceği tüketip sonrasında da egzersiz yapmanız, forma sokmaz sizi. Yalnızca her yediğiniz besin sonucu alacağınızı aşırı kiloların bir nebze olsun önüne geçer fakat tükettiğiniz zararlı besinlerin etkilerinden sizi korumaz.

  0 YORUM
 • Böbrek Hastaları İçin Beslenme Önerileri

  Böbrek hastalarının ekmeği bakkaldan almaları sakıncalı olacağından (içerdiği katkı maddelerinden ötürü), ekmeği evde yapmalarında fayda var. Ekmek hamuru hazırlamasını bilmiyorsanız birçok yemek kitabında ya da internette “evde ekmek hamuru yapma” ile ilgili tarifleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Aynı zamanda Pita Ekmeği de böbrek hastalarının tüketebileceği sağlıklı besinlerin başında gelmektedir.

  0 YORUM
 • Acıkmadan Yemek Yemeyin

  Can sıkıntısından yemek yeme arzusunun artığı durumlar vardır… Fakat bu gibi durumlarda insanlar kendilerini frenlemeyi bilmelidirler. Sıkıntı, stres gibi nedenlerden ötürü yemek yemeden önce bir kez daha düşünmek, gerçekten fiziksel açlık yaşanmıyorsa yemek yememek gerekmektedir.

  0 YORUM
 • Kafein ve Yanlış Beslenme

  Çok miktarda tüketildiği taktirde, kalpte ritim bozukluğu, uykusuzluk, mide rahatsızlığı, kan basıncı artışı, vücut ısısı artışı gibi birçok zararları vardır kafeinin. Ayrıca hamileler için de son derece tehlikeli olarak görülen ve tüketilmesi son derece sakıncalı bir maddedir kafein.

  0 YORUM
 • Yeni Beslenme Tarzı ile Sağlıklı Beslenin

  Yapılması gereken bir süre abur cubur yedikten sonra kilo alıp bunları vermeye çalışmak değil, tüketilen besinler kontrol altına alınarak kalori hesabını gözetme şartı ile beslenmek olmalıdır.

  0 YORUM
 • Ayda 5 Kilo Vermek İçin

  Ayda ortalama 5 kilo vermek yapmanız gerekenler oldukça basit. Bol soda için, bol sıvı tüketin, abur cubur yemeyin, günlük düzenli koşu ve yürüyüş yapın, ara sıra hafif ağırlık egzersizleri yapın.

  0 YORUM