Etiket Sonuçları

 • Kol Egzersizleri ile Zayıflama

  Zayıflamak isteyenler genellikle diyet yapma yöntemini tercih etseler de bir kısım kimseler, zayıflamak için efor sarfetmeyi; egzersiz yapmayı yeğler… Egzersiz yapmanın yararı, kas yapısının korunması ve verilen kilolarda kalıcılığı sağlamaktır. Genellikle cazip gelen husus zaten bu iki noktadan ibarettir fakat egzersiz ile kilo vermek, incelmek için yapılan egzersizlerin düzenliliği son derece büyük önem arz etmektedir.

  0 YORUM
 • Bazı Kilo Verme Yöntemleri

  Kilo vermek için çok sayıda yöntem olduğu doğrudur. Kimileri sağlığa zararlı, kimileri de sağlık açısından bir sorun teşkil etmemektedir. Bildiğiniz gibi kilo vermek için kullanılan yöntemlerin bazıları bitkisel tedavi yöntemleri, kimyasal ilaçlar, diyet ürünler, diyet listeleri ve egzersizler olarak sıralanabilir.

  0 YORUM
 • Egzersiz ve Beslenme İlişkisi

  Egzersiz, beslenme düzenli olmadıkça çok da ehemmiyet taşımaz. Yani canınızın çektiği her yiyeceği tüketip sonrasında da egzersiz yapmanız, forma sokmaz sizi. Yalnızca her yediğiniz besin sonucu alacağınızı aşırı kiloların bir nebze olsun önüne geçer fakat tükettiğiniz zararlı besinlerin etkilerinden sizi korumaz.

  0 YORUM
 • Evde Nasıl Kilo Verilir?

  “Kilo vermek” birçok bayanın yoğun bir şekilde ilgilendiği konulardan birisidir. Günümüzde birçok bayan gerek gün içerisinde işyerlerinde oldukça fazla zaman geçirmelerinden, kimi zaman ise çeşitli maddi imkânsızlıklar neticesinde kilo vermek isteseler dahi bunun için yeterli zaman ve imkân olanaklarına sahip olamamaktadırlar.

  0 YORUM
 • Düzenli Egzersiz Yapmanın Önemi

  Egzersiz her yaş grubunun yaşam kalitelerini maksimum düzeyde tutabilmeleri için son derece önemlidir. Özellikle dolaşım rahatsızlıklarının önlenmesi ve giderilmesi için önemli olan egzersiz, uygulanan hareketler dolayısıyla vücudumuzun birçok organının son derece iyi çalışmasına neden olmaktadır.
  Tıp dünyasının bolca üzerinde durduğu bu konu birçok hastalığın önlenmesi ve giderilmesinde son derece etkilidir.

  0 YORUM
 • Egzersiz İçin Bahaneye Gerek Yok

  Düzenli olarak egzersiz yapmak, kilo vermek ve kalori yakmak isteyenler için en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Egzersiz, düzenli olmadığı sürece kalori yakmak isteyenler için hatırı sayılır ölçüde yarar sağlamaz. Düzenli egzersiz yapmak için de yalnızca kilo verme ihtiyacı duymak gerekmez…

  0 YORUM
 • Aç Kalmak, Kilo Vermek İçin Engel mi?

  Çoğu insan aç kalarak kilo vermeyi düşünür. Ya da aç kalarak çok daha fazla kilo verildiğine inanır. Fakat işin aslı hiç de öyle değil. Aç kalarak daha fazla kilo verildiği fikri yanlış olduğu gibi, tam tersi de doğrudur… Yani aç kalmak; şişmanlama sebeplerinden biridir… “Diyet” kelimesi söz konusu olduğunda çoğu insan bu kelimenin anlamını yanlış [...]

  0 YORUM
 • Egzersizin Zayıflamaya Etkisi

  Fiziksel aktiviteler sayesinde özellikle kadınlarda, ileri yaşlarda görülen kemik erimesi ve sair hastalıkların önüne geçmek mümkün. Yani kısa ve orta vadede bakıldığında egzersizler kilo verme, daha doğrusu kalori yakma, hususunda büyük rol oynarken, uzun vadede ele alındığında, ilerleyen yaşlarda yaşanması muhtemelen hastalıklara karşı bir duvar vazifesi görmektedir.

  0 YORUM