Etiket Sonuçları

 • Sağlıklı Bir Kalp İçin Olmazsa Olmaz Egzersizler

  Ne zaman kollarınızı, bacaklarınızı, karın kaslarınızı geliştirmek için egzersiz yaptığınızda aynı zamanda kalp kaslarınızı da geliştirmiş olursunuz. Fakat kas çalışmak kalbinizi çalıştırmak için tek yol değil…

  0 YORUM
 • Uyumanızı Engelleyen Sorunlar

  Depresyon, menopoz, diyabet, kas ve iskelet sistemi bozuklukları uykusuzluk sorunu yaratan hastalıkların başında gelir. Düzensiz uyku; günün devamının kötü geçmesine neden olabilir.

  0 YORUM
 • Obezite ve Kalori Sorunu

  Yüksek kalorili ama kalp dostu besinleri tüketerek ve günlük aktivitenizi artırarak obezite hastalığından kurtulabilirsiniz.

  0 YORUM
 • Kolesterolünüzü Kontrol Altında Tutun

  Sağlığınız için kolesterol seviyenize çok dikkat ediniz. En fazla 2 yılda bir kolesterol değerinizi ölçtürünüz. Kolesterol birçok kalp hastalıklarına yol açmaktadır. Kalp hastalıkları ise geri dönüşü olmayan hastalıkların başında gelmektedir. Bol bol sebze ve meyve yiyiniz. Trans yağlardan kaçınınız.

  0 YORUM
 • Şekerli Gıdaların Kalbe Zararları

  Şekerli gıdalar kalp krizini tetiklemektedir. Elimizden geldiğince az miktarda şekerli gıdalar tüketilmelidir. Trigliserit oranınızı size en yakın sağlık kuruluşunda ölçtürünüz. Bu oranın yüksek olması kalbiniz açısından sakıncalıdır. Karbonhidratlardan kaçının.

  0 YORUM