Etiket Sonuçları

 • Metabolizmayı Güçlendiren Besinler

  Bal arısı polenleri, greyfurt gibi besinlerin ve bitkilerin metabolizmayı güçlendirdiğine dair yazılıp çizilenler, tüketiciyi yanlışa yönlendiriyor. İnsanlar, metabolizmalarının güçleneceği kanısı ile greyfurt tüketimini artırıyor fakat bilmiyorlar ki yaptıklarının metabolizmayı güçlendirme gibi bir etkisi yok…

  0 YORUM
 • Metabolizma Nasıl Hızlanır?

  Su tüketimi artırılmalı. Kahvaltı ihmal edilmemeli. Öğün atlamadan beslenmeli. Sürekli hareket halinde olunmalı. Acılı baharatların tüketimi artırılmalı. Egzersizleri ihmal etmeden düzenli olarak gerçekleştirmelidir.

  0 YORUM
 • Kolesterol Sentezi ve Metabolizma

  Kolesterol ve yağ seviyesi yüksek besinlerin sağlığa zararlı olduğunu ve kolesterol düzeyini arttırdığını duymuşsunuzdur. Aslında buna rağmen bir miktar kolesterole ihtiyaç duyarsınız. Kolesterol hücre zarının işlevlerini düzenler. Hücre zarı da hormon ve vitamin üretilmesini sağlar.

  0 YORUM
 • Zinde Bir Diyet İçin Şekerli Besinler

  Diyetinizde sık sık yaptığınız şeker atıştırmaları günlük enerjinizi devam ettirmenizin anahtarıdır. Diyetinizde bütün gün boyunca ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacak yiyecekleri keşfedin.

  0 YORUM