Etiket Sonuçları

 • Yorgunluğa İyi Gelen Besinler

  Yorgunluk, insanların günlük yaşamdaki psikolojilerini belirleyen en büyük etkenlerden biridir. Yorgunluğun sağladığı olumsuzluklar, yalnızca kişinin kendine değildir. Aynı zamanda çevresindekilere de etkileri vardır. Yorgunluk sonucu genellikle moral bozukluğu görülür. Moral bozukluğu da çevredeki herkesi etkiler. İlerleyen safhalarda ise yorgunluk, bir hastalık haline gelir ve çevredekiler de bu oranda sürekli olarak olumsuz etkilenir bu durumdan.

  0 YORUM
 • Sağlıklı Beslenme İçin 11 Besin

  Pancar, lahana, pazı, tarçın, nar, erik kurusu, kabak çekirdeği, sardalya, zerdeçal, yaban mersini, balkabağı sağlıklı besinlerdendir.

  0 YORUM
 • Kilo Verme ile Besinler Arasındaki İlişki

  Kilo vermek için sürekli spor yapmak yeterli olmayabilir. Kilo verseniz bile yağ oranınız düşmeyebilir. Sağlıklı bir kilo verme süreci için, öncelikle yediğiniz besinlerdeki yağ ve karbonhidrat oranlarına çok dikkat etmelisiniz. Bunun dışında sodyum miktarı ve şeker miktarıda çok önemlidir.

  0 YORUM
 • Yüksek Tansiyonu Düşürecek Besinler

  Yüksek kan basıncı(veya hipertansiyon) atar damarlara kanın fazla basınç yapması anlamına gelen tıbbi bir durumdur. Kontrol veya tedavi edilmeyen hipertansiyon hastaları koroner kalp hastalıkları ve felç riskiyle karşı karşıyadır.

  0 YORUM