Etiket Sonuçları

 • Kefir Nedir, Yararları Nelerdir?

  Sağlık açısından faydalı prebiyotiklerin yüksek miktarda bulunduğu kefir, bağışıklık sistemini güçlendirici bir etkiye sahip. B12 ve fosfor bakımından da oldukça zengin olan kefir, birçok besinde bulunmayan bu vitaminleri içerdiğinden ötürü de ayrı bir öneme sahiptir.

  0 YORUM
 • Az Yağlı Beslenerek Diyet

  Genellikle hakim görüş; günlük alınan kalori miktarının, %15′inin yağlardan sağlanması yönünde… Fakat son araştırmalara göre bu oran %10 olduğunda da herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşılmıyor. Bu sebepten ötürü, günlük beslenme programınızı ayarlarken, alacağınız kalori miktarının %10′unun yağlardan elde edilmesini sağlamanız, yağ tüketiminizi olabilecek en düşük seviyeye, sağlıklı bir şekilde çekmeniz anlamına gelmektedir.

  0 YORUM
 • Gece Atıştırmalarının Zararları

  Kilo vermek isteyenlerin başındaki en büyük dertlerden biridir gece atıştırmaları… Geç saatlerdeki yiyip içmeler, hemen ardından gelen uykunun da etkisi ile vücuda kilo olarak döner. Sağlıklı beslenmede gece atıştırmalarının yeri yoktur.

  0 YORUM
 • Dengeli Beslenme Nedir Ne Değildir?

  Doğadaki hiçbir besin kaynağı, yalnız başına tüketildiğinde insan vücudununu ihtiyaçlarını karşılayamaz. Bu ihtiyaçların temini için dengeli beslenme şarttır. Örneğin her gün bir adet havuç, başta A vitamini ve görme yetisi olmak üzere vücuda çok büyük yarar sağlar. Fakat günde birkaç tane havuç yemek, yarar sağlamaz.

  0 YORUM
 • Egzersiz ve Beslenme İlişkisi

  Egzersiz, beslenme düzenli olmadıkça çok da ehemmiyet taşımaz. Yani canınızın çektiği her yiyeceği tüketip sonrasında da egzersiz yapmanız, forma sokmaz sizi. Yalnızca her yediğiniz besin sonucu alacağınızı aşırı kiloların bir nebze olsun önüne geçer fakat tükettiğiniz zararlı besinlerin etkilerinden sizi korumaz.

  0 YORUM
 • Böbrek Hastaları İçin Beslenme Önerileri

  Böbrek hastalarının ekmeği bakkaldan almaları sakıncalı olacağından (içerdiği katkı maddelerinden ötürü), ekmeği evde yapmalarında fayda var. Ekmek hamuru hazırlamasını bilmiyorsanız birçok yemek kitabında ya da internette “evde ekmek hamuru yapma” ile ilgili tarifleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Aynı zamanda Pita Ekmeği de böbrek hastalarının tüketebileceği sağlıklı besinlerin başında gelmektedir.

  0 YORUM
 • Dengeli Beslenmenin Önemi

  Beslenme daha anne karnında başlayıp büyüme, gelişme sürecinde sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alıp vücudunda kullanmasıdır. Kullanılan besin öğeleri beslenmede hayati önem taşımaktadır. Bu öğelerin herhangi biri alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun doğru şekilde büyüme ve gelişmesi için hastalıklara dirençli olması için sağlığın temelini oluşturan dengeli beslenme büyük önem taşımaktadır.

  0 YORUM
 • Ananas Ye, Enerji Al!

  Sağlıklı beslenme her zaman için size birçok avantaj sağlar. Daha önce de belirttiğimiz üzere düzenli ve sağlıklı beslenme gerçekleştirildiği taktirde daha uzun yaşamak mümkün. Tabii bu noktada doğal besinler tüketmenin de önemi büyük. Düzenli bir şekilde hazır gıda tüketmenin kimseye bir yararı olmayacaktır. İşte doğal besinlerden biri olan ananasın da enerji verme gibi birçok faydası [...]

  0 YORUM