Etiket Sonuçları

 • Kefir Nedir, Yararları Nelerdir?

  Sağlık açısından faydalı prebiyotiklerin yüksek miktarda bulunduğu kefir, bağışıklık sistemini güçlendirici bir etkiye sahip. B12 ve fosfor bakımından da oldukça zengin olan kefir, birçok besinde bulunmayan bu vitaminleri içerdiğinden ötürü de ayrı bir öneme sahiptir.

  0 YORUM
 • Dereotunun Yararları Nelerdir?

  Sağlıklı beslenmek, aslında hiç zor değil… Özellikle doğadaki bitkiler söz konusu olduğunda, kişi istedikten sonra çok sağlıklı bir beslenme gerçekleştirebilir. Yani hazır gıdalara muhtaç olmadan doğal besinler tüketildiği taktirde, günlük kalori miktarı da gözetildiğinde, sağlıklı beslenme zaten kendiliğinden gerçekleşmiş olacaktır.
  İşte dereotu da bu sağlıklı beslenme teriminin temel yapıtaşlarından biridir. Çok eski zamanlardan beri bozulmaya karşı koruyucu etkiye sahip olduğu bilinerek kullanılan dereotu, turşu, pasta, ekmek ve çorba gibi besinlerin yapımında kullanılmaktadır.

  0 YORUM
 • Kalp Sağlığı ve Kolesterol İlişkisi

  Kolesterol, sağlıklı yaşamı tehdit eden, çağımızdaki en büyük ve en önemli hastalıklardan biridir. Tükettiği besinlere dikkat etmeyen insanların karşılaştığı kolesterol rahatsızlığı, kimi zaman da genetik olabiliyor. O yüzden ailesinde kolesterol hastalığı bulunan kişilerin tükettiği besinler konusunda çok daha hassas davranmaları, bu hastalıkla karşılaşma risklerini azaltma konusunda yardımcı olacaktır.

  0 YORUM
 • Diş Sağlığı ve Bakım Yapılmadığında Karşılaşılan Zorluklar

  Diş sağlığı her insanın önemle üzerinde durması gereken konulardan birisidir. Ülkemizden her üç insandan birisinin diş sağlığı ile ilgili problemlerinin olması, Türk halkı olarak bu konuda ciddi bir eğitim eksiğimizin olduğunu ortaya koymaktadır. Avrupa ülkelerinde diş hastalıklarına yakalanma oranının çok daha düşük olması ise içinde bulunduğumuz durumun Avrupa ölçütlerine göre çok vahim olduğunu göstermektedir.

  0 YORUM
 • Doğum Sonrası Zayıflama

  Doğum sonrasında, bebeğin beslenmesini düşünerek, bir diyetisyen tavsiyesi ile diyet programı kullanılmalıdır.

  0 YORUM
 • Vücut Nasıl Yıkanmalı?

  Vücut yıkanırken duş jeli ve ya sabun kullanırsınız. Bunun seçimi nasıl yapılmalıdır?
  Eczanelerde vücut sağlığı ve güzelliği için çeşitli ilaçlar ve ya temizleyiciler bulabilirsiniz. Sabun ve duş jeli arasında kişisel olarak bir tercih yapabilirsiniz fakat her ikisininde farklı özellikleri vardır.

  0 YORUM
 • İlaçlar Kolesterolünüzü Yükseltiyor Mu?

  Bazı ilaçlar sağlığınızı olumsuz yönde etkiler. Bu olumsuz yönlerden bir tanesi de kolesterol seviyenizin artmasıdır. Kolesterol seviyeniz arttığı zaman kalp problemleri yaşarsınız.

  0 YORUM
 • Cildinizdeki Yaşlılık Belirtilerini Durdurun

  Vücudunuzda zaman içerisinde yaşlılık belirtileri ortaya çıkar. Bu sorunlar bütün insanlarda görülür. Ciltte kuruluk, çizgi oluşması gibi sorunları kendiniz engelleyebilirsiniz.

  0 YORUM